Zostań Wolontariuszem w Sokołowskiej RUNdzie !

– Lubisz podejmować wyzwania, nowe przygody i niezapomniane wrażenia ?

– Chcesz poznać wielu ciekawych ludzi oraz zdobyć niecodzienne doświadczenie w tworzeniu imprezy sportowej ?

– Lubisz pomagać i kochasz sport ?

 

Dołącz do nas!

Co zrobić by zostać wolontariuszem ?

Wystarczy wysłać wiadomość na adres wolontariat@sokolowskarunda.pl napisać kilka słów o sobie oraz zgłosić chęć uczestnictwa. Skontaktujemy się z Tobą i dobierzemy najlepszą dla Ciebie grupę zadaniową!
Jeśli masz już doświadczenie we współtworzeniu imprez sportowych nie zapomnij o tym napisać, spośród Was wybierzemy liderów poszczególnych grup 🙂

GRUPY ZADANIOWE:

1. Biuro Zawodów
To najważniejsze miejsce i centrum całej imprezy. Rolą wolontariuszy w tej grupie będzie weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych i udzielanie informacji biegaczom. Praca dla osób odpowiedzialnych, potrafiących działać w sytuacjach stresowych oraz posiadających dobry kontakt z ludźmi 🙂
Wiek: minimum 16 lat

2. Start/Meta
Ta grupa zadaniowa obsługuje biegaczy w trakcie samej imprezy. Zadanie dla osób sprytnych, zręcznych, z dobrym refleksem i potrafiących działać pod presją czasu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się do biegu, a na mecie wręczają medale oraz napoje finiszującym zawodnikom.
Wiek: minimum 12 lat

3. Depozyt
Strefa zawodników. W tym miejscu każdy biegacz może zostawić na przechowania swoje rzeczy osobiste. Zadaniem tej grupy jest dbanie o ład i porządek w tym miejscu oraz wydawanie rzeczy ich właścicielom. Praca dla osób skrupulatnych, dokładnych i odpowiedzialnych.
Wiek: minimum 16 lat

4. Punkt odżywiania / nawadniania
Punkt nawadniania zostanie umieszczony na przebiegu trasy biegu. Tutaj zawodnicy mają możliwość uzupełnienia płynów lub ochłodzenia się kubeczkiem wody. Miejsce dla osób pełnych energii oraz lubiących szybkie tempo! 🙂
Wiek: minimum 14 lat

5. Grupa informacyjna i porządkowa

W tej grupie zadaniem wolontariuszy jest wiedzieć wszystko….. na szczęście tylko o imprezie 🙂 W tej grupie trzeba przygotować się na liczne pytania i potrafić śmiało zarządzać ruchem na miasteczku. Praca dla osób lubiących kontakt z ludźmi i dość zdecydowanych.
Wiek: minimum 16 lat

6. Extra

Grupa do zadań specjalnych Bardzo liczna grupa osób, która wraz ze służbami mundurowymi zabezpiecza trasę i wskazuje właściwy kierunek biegu. To od Was zależy, czy zawodnicy nie pomylą się na skrzyżowaniu!
Wiek: minimum 14 lat

7. Sekcja techniczna
W tej grupie skupiamy się na budowaniu miasteczka biegowego, organizacji trasy oraz „gaszeniu pożarów” 🙂  Zadania dedykowane dla wolontariuszy płci męskiej z dużą ilością siły i zapału do pracy.
Wiek: minimum 16 lat

8. Doping na trasie

W tej grupie potrzebujemy głównie dziewczyn, które niczego się nie boją i lubią dobrą zabawę, a uśmiech towarzyszy im zawsze. Będziecie dopingować uczestników biegu na ostatnich metrach, potrzebne są głośne oklaski, okrzyki i duże zaangażowanie.

Wiek: Minimum 12 lat

9. Eko Patrol  

To sekcja która będzie odpowiadała za prawidłową segregację śmieci i przygotowywała raporty z recyklingu.

To odpowiedzialne zadanie, bo zależy nam aby pozostawić miejsce naszych zawodów w stanie nienaruszonym. Do tej sekcji zapraszamy młodzież gimnazjalną o zacięciu ekologicznym.

Wiek: od 15 lat

10. Scena 

Przygotowanie i wydawanie nagród, pucharów, dekoracje – potrzeba wielkiej precyzji i czujności.

W tej grupie chętnie przyjmiemy dziewczęta w wieku od 15 roku życia.

 

Każdy Wolontariusz otrzymuje:

  • koszulkę
  • napoje i wyżywienie
  • medal
  • certyfikat uczestnictwa
  • niezapomniane wrażenia

Zapraszamy do współpracy i tworzenia tego niesamowitego wydarzenia razem z Nami!

Czekamy na Wasze zgłoszenia: wolontariat@sokolowskarunda.pl

Dołącz do zespołu Sokołowskiej RUNdy !