To już V edycja biegu Sokołowska RUNda!

 

5. września nad Zalewem Niewiadoma k. Sokołowa Podlaskiego odbędzie się już po raz kolejny impreza sportowa Sokołowska RUNda. W ramach tego wydarzenia zostaną rozegrane następujące konkurencje:

 

– Biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych na dystansie 300-1000 m

– Bieg na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)

– Marsz Nordic Walking na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)

– Bieg na dystansie 10,8 km (2 RUNdy dookoła jeziora)

 

Zwycięzcy wszystkich dystansów zostaną nagrodzeni pucharem i nagrodą rzeczową w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn (miejsca 1-3) oraz w kategoriach wiekowych (miejsca 1-3) K/M 16 (16-19lat), K/M 20 (20-29lat), K/M 30 (30-39lat),  K/M 40 (40-49lat), K/M 50 (50-59lat), M/K 60+. Dodatkowo wprowadzone zostały kategorie specjalne: Najszybszy Sokołowianin/Sokołowianka, Najstarszy uczestnik biegu, a z okazji jubileuszu biegu  – Najszybszy weteran Sokołowskiej RUNdy.

Dodatkowo wśród uczestników przeprowadzony zostanie konkurs Pompka Challenge.

 

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymują: numer startowy w elektronicznym pomiarem czasu, workoplecak z logo biegu, koszulkę biegu (dzieci, dorośli mają opcję dokupienia koszulki), na trasie punkt nawadniania z wodą, a na mecie pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny po biegu (dorośli). Na miejscu obecna również będzie opieka medyczna.

 

 

Jesteśmy nieustannie  EKO – organizatorzy nieustannie dbają o to, aby ograniczać zużycie opakowań plastikowych i chcą dołożyć cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

 

Wyjątkowym hasłem tegorocznych zmagań marszowo – biegowych podczas V Sokołowskiej RUNdy jest #NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ. Jest to zachęta do tego aby być aktywnym i dążyć do celu pomimo przeciwności, które możemy napotkać.

 

Imprezie będzie towarzyszyło miasteczko biegowe z namiotami wystawców, atrakcjami dla dzieci, losowaniem nagród dla dzieci, a także strefą gastronomiczną. Dodatkowo będzie można skorzystać bezpłatnie z kajaków na Zalewie. O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ.

 

Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Gminy Sabnie.

Partner wydarzenia – Miasto Sokołów Podlaski

 

Sponsor Główny – Tarczyński S.A.

Sponsorzy Strategiczni: Parkiety Jabłoński, Westlab, One Organic

 

Organizator: Be Alive