To już VI edycja biegu Sokołowska RUNda!

 

11 września nad Zalewem Niewiadoma k. Sokołowa Podlaskiego odbędzie się już po raz kolejny impreza sportowa Sokołowska RUNda. W ramach tego wydarzenia zostaną rozegrane następujące konkurencje:

 

– Biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych na dystansie 300-1000 m

– Bieg na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)

– Marsz Nordic Walking na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)

– Bieg na dystansie 10,8 km (2 RUNdy dookoła jeziora)

 

Zwycięzcy wszystkich dystansów zostaną nagrodzeni pucharem i nagrodą rzeczową w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn (miejsca 1-3) oraz w kategoriach wiekowych (miejsca 1-3) odpowiednich dla każdej z dyscyplin. Dodatkowo wprowadzone zostały kategorie specjalne: Najszybszy Sokołowianin/Sokołowianka, Najstarszy uczestnik biegu, Najlepsza technika marszu NW Kobieta i Mężczyzna.

 

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymują: numer startowy w elektronicznym pomiarem czasu, gadżet z logo biegu, koszulkę biegu (dzieci, dorośli mają opcję dokupienia koszulki), na trasie punkt nawadniania z wodą, a na mecie pamiątkowy medal, poczęstunek po biegu (dorośli). Na miejscu obecna również będzie opieka medyczna.

 

 

Jesteśmy nieustannie  EKO – organizatorzy nieustannie dbają o to, aby ograniczać zużycie opakowań plastikowych i chcą dołożyć cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

 

Hasłem tegorocznych zmagań marszowo – biegowych podczas VI Sokołowskiej RUNdy jest #ZABIEGAJ O DOBRE ŻYCIE. Jest to zachęta do tego aby aktywność fizyczna towarzyszyła nam przez całe życie i zwrócenie uwagi na to jak bardzo aktywność fizyczna podnosi jakość życia. 

Imprezie będzie towarzyszyło miasteczko biegowe z namiotami wystawców, atrakcjami dla dzieci, losowaniem nagród dla dzieci, a także strefą gastronomiczną. O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ.

 

Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Gminy Sabnie.

Partner wydarzenia – Miasto Sokołów Podlaski oraz Mazowsze – UM Województwa Mazowieckiego

 

Sponsorzy Strategiczni: Westlab, Parkiety Jabłoński

 

Organizator: Be Alive