To już IV edycja biegu Sokołowska RUNda!  Czas leci ale pasja pozostaje ta sama –  Pasja do biegania! I do chodzenia – nie zapominajmy o naszych chodziarzach Nordic Walking, którzy też bardzo polubili rywalizację nad Zalewem Niewiadoma. Nowością w regulaminie od tego roku jest przyznanie kategorii wiekowych chodziarzom od 16-60 +, wyrównując tym samym wszystkie kategorie z biegaczami. Dodatkowo wyrównujemy wszystkie kategorie wśród kobiet i mężczyzn, a zatem ostatnią kategorią jest K/M 60+. Jak zwykle nagradzamy również w kategoriach OPEN i specjalnych : Najszybszy Sokołowianin/Sokołowianka, Najstarszy uczestnik biegu.

Cieszy nas, że jest nas coraz więcej i nasza atmosfera pikniku nad jeziorem zachęca całe rodziny do przyjazdu, z zadowoleniem i uśmiechem obserwujemy maluchy pokonujące swoje pierwsze metry w samodzielnym wyścigu a także czerpiemy od nich ogromną inspirację – dawać z siebie 100 % w każdej sekundzie. Oddajemy szacunek najstarszym uczestnikom biegu – podziwiamy za nieustanną walkę o dobrą formę i wspaniałe samopoczucie – będziemy się od Was uczyć, jesteście dla nas biegowym autorytetem. Każdy z nas jest inny, ale u wszystkich ruch wyzwala uśmiech , bo uśmiech jest najważniejszy, niezależnie od tego czy biegniemy po rekord czy dla przyjemności.

Jesteśmy nieustannie  EKO –  zdecydowaliśmy się ograniczyć zużycie opakowań plastikowych, chcemy być odpowiedzialnym organizatorem  i dołożyć nasza cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

Rozbudowujemy dla Was miasteczko biegowe, chcemy abyście miło spędzili to niedzielne popołudnie, nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci, różnorodnych stoisk gastronomicznych naszych partnerów i stref relaksu.

Wyjątkowym hasłem tegorocznych zmagań marszowo – biegowych podczas IV Sokołowskiej RUNdy jest #POZOSTAŃ W RUCHU, ponieważ wiemy że ruch jest najlepszym sposobem na wzmocnienie naszego organizmu nie tylko fizyczne ale i psychiczne. Regularna aktywność fizyczna uodparnia nasz organizm, który staje się silniejszy do walki ze wszelkimi wirusami, a to jak wiemy temat szczególnie ważny ostatnimi czasy.

Trzymajcie się zatem zdrowo i do zobaczenia na starcie IV Sokołowskiej RUNdy!